Lajme

Kurti viziton Qendrën e Studentëve në Prishtinë!

05/26/2020 11:20
nga:Norë Kelmendi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti mëngjesi e së martës ka vizituar Qendrën e Studentëve në Prishtinë, e cila po mbahet si karantinë për të kthyerit jashtë vendit gjatë kohës së pandemisë.

Një vizitë e Kurtit në Qendrën e Studentëve ka ndodhur një ditë pas paralajmërimit se karantina do të largohet në fund të muajit maj.

Dje në një konferencë për media, Ministri në Detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se nga e enjtja do të hapen xhamitë dhe kishat, si dhe do të ndryshojë orari i lëvizjes.

06/30/2020 11:59

Albin Kurti është fytyrë e një patrioti për këngëtaren e njohur nga Shqipëria