Lajme

Kurti: Vendimet LDK-së janë në Prapashticë e në Bradash!

03/25/2020 22:32
nga:Norë Kelmendi

Kryeminsitri Kurti, ka thënë se vendimet e LDK-së, nuk janë në sallën e Kuvendit, por në Prapashtcë e në Bradash.

Sipas Kurtit, dora e zgjatur e dialogut nga ministri Quni, është prerë nga shpata e gjatë e Bradashit.

“Së pari më lejoni të falenderojë ministrin e mbrojtjes Anton Qunin që e shtriu dorën e dialogut,luftëtarin Anton, dhe ato 3 elemente që kanë qenë si kushte në fakt janë cështje të dialogut që ne të merremi vesh por më vjen keq që kjo dorë e dialogut u ore me shpatën e gjatë të Bradashit, vendim marrja e partnerit tim, LDK-së nuk është në Prishtinë, është në Prapashticë e në Bradash, nuk është në këtë sallë. Pra unë poi a them hapur bindjen time nga ky bashkëpunim i deritanishëm, vendimmarrjen në LDK, e kanë ata që shkuan ta takojnë Grenellin”.

Replika të ashpra ndërmjet Gashit dhe Selimit

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 25 mars 2020

06/30/2020 11:59

Albin Kurti është fytyrë e një patrioti për këngëtaren e njohur nga Shqipëria