Lajme

Kurti: Shteti ynë ka nevojë për frymëzimin e tretë, pas çlirimit dhe pavarësisë

09/28/2019 19:12
nga:A. R.

Kandidati për Kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë përmes një paraqitje të shkurtër në Facebook se për të ecur përpara shteti i Kosovës ka nevojë për një frymëzim të ri.

“Shteti ynë ka nevojë për frymëzim si atë që e patëm pas luftës kur u çliruam apo si frymëzimi që u krijua pas shpalljes së pavarësisë”.

“Ky frymëzim i tretë do të vie vetëm me ndryshime të mëdha. Ndryshimet e mëdha vijnë vetëm me fitoren bindëse të Vetëvendosjes”, ka thënë Kurti.