Lajme

Kurti reagon për lirimin e Azem Sylës

03/12/2018 15:15
nga:Q F

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për zgjatjen e masës së paraburgimit ndaj Azem Sylës, duke e liruar atë që të mbrohet në liri.

Saktësisht “izën” për lirimin e Sylës e ka dhënë gjyqtari Beqir Kalludra, i cili njihet më së shumti në publik për dënimin që u ka shqiptuar aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Pikërisht për këtë ka reaguar edhe Tinka Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje.

Ajo ka lidhur këtë rast me liberalizimin e vizave, meqenëse rasti i Azem Sylës njihet me emrin “TOKA”

“Pasi u luftu krejt korrupsioni u lirua dhe Azem Syla. Për liberalizim dy herë u dashka me dhënë tokë. TOKA e Azem Sylës dhe ajo e demarkacionit. Luftë, ama luftë e përkushtuar ndaj korrupsionit.” ka shkruar Kurti në rrjetin social facebook./GazetaBlic/

 

09/02/2018 19:22

Azem Syla nesër del para gjyqit