Lajme

Kurti për Thaçin: Presidenti s’po i do evropianët, po veç amerikanët

03/11/2020 19:00
nga:Norë Kelmendi

Po vazhdon debati parlamentar, në seancën e jashtëzakonshme për taksën dhe raportet me SHBA-në.

Gjatë këtij debati, kryeministri i vendit, Albin Kurti, tha edhe njëherë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nuk po i do evropianët, por vetëm amerikanët.

“Unë nuk them pa amerikanët, por presidenti po thotë pa evropianët. Ne nuk jemi të hapur për një gjë të tillë, është e papranueshme”, tha Kurti.

Thaçi akuzon sërish Kurtin, e quan frikacak, djallëzor dhe i padinjitet

 

05/28/2020 22:56

‘Mbështetësit e Albin Kurtit’: S’ka ma pika t’kuqe, shihemi n’shesh