Lajme

Kurti nis takimet me liderë shtetëror në Munich, bullgari Borrisov i jep një mesazh

02/15/2020 11:41
nga:Norë Kelmendi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka zhvilluar një takim me kryeministrin kosovar, Albin Kurti, në Mynich të Gjermanisë.

Me këtë rast, Borissov uroi Kurtin për zgjedhjen e tij në postin e Kryeministrit.

“Nuk ka çështje të pazgjidhura të ndjeshmërisë politike midis vendeve tona, dhe marrëdhëniet bilaterale gjithmonë janë karakterizuar nga besimi i ndërsjellë. Ekziston një potencial i pashfrytëzuar për të zgjeruar bashkëpunimin në fushat e ekonomisë, investimeve dhe turizmit”, ka thënë ai.

Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

06/30/2020 11:59

Albin Kurti është fytyrë e një patrioti për këngëtaren e njohur nga Shqipëria