Lajme

Kurti: Jam ulur me Thaçin si kryeministër, si kryetar i VV-së, nuk do të qëndroja me të

03/25/2020 15:37
nga:Norë Kelmendi

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se menjëherë pas mbledhjes së tij me presidentin dhe Këshillin e Sigurisë, transkripti i kësaj mbledhje është fshirë.

Ai tutje ka thënë se me presidentin Thaçi është ulur në të njëjtën tavolinë si kryeministër, pasi që si kryetar i VV-së, nuk do ta kishte bërë të njejtën.

“Kosova vazhdon me qenë shtet i kapur ka ndrysu vetëm qeveriam nuk ka ndryshu prokuroria e gjyqësori, është fshirë transkripti i mbledhjes së Këshllit të Sigurisë, tjetra u tha që po dorëzohemi, unë nuk po jap dorëheqje, dorëheqja është dorëzim, ky është rrëzim, po kam qëndruar afër dy orë me presidentin, çka është obligim qëndroj, kam qëndru si kryeministër se si kryetar i VV-së, nuk qëndroj”.

Driton Selmanaj lutje Albin Kurtit: Ndali militantat, se 113 sms kërcënues i kam marrë deri tani

Seanca për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti

Seanca për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti#FacebookLive

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 25 mars 2020

06/01/2020 18:59

Qeveria e Kurtit i reagon Gjykatës Kushtetuese: Po bie në kundërshtim me vetveten!