Kurti i shkruan letër Trumpit dhe Popmepot: Qeveria ime nuk e heq plotësisht taksën 100% ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti u ka shkruar letër Presidentit Amerikan Trump dhe Sekretarit Pompeo Në këtë letër kryeministri i vendit i ka njoftuar në detaje për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe, raporton Gazeta Blic. “Së këndejmi, duke filluar nga 15 Marsi, ne do të fillojmë heqjen e tarifave për mallrat nga Serbia dhe … Continue reading Kurti i shkruan letër Trumpit dhe Popmepot: Qeveria ime nuk e heq plotësisht taksën 100% ndaj Serbisë