Lajme

Kurti i kundërpërgjigjet Limajt: Kur po mblidheni bashkë nuk po e gjeni Serbinë, por vendimet e qeverisë

03/02/2020 13:48
nga:N.K

Kryeminstri i vendit, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur kryetarit të Nisma për Kosovën, Fatmir Limajt.

Ai është shprehur se kur opozita është mbledhur bashkë kundër Kurtit, nuk e kanë gjetur Serbinë, por vendimet e qeverisë së tij, ajo e shkarkimit të bordeve dhe fillimin e procesit të vettingut.

“Vendimet e Qeverisë së Kosovës nuk kanë të bëjnë me Serbinë asnjo, ju kur mblidheni basgkë aty nuk e gjeni Serbinë, e gjeni fillimin e vettingut, shkarkimin e bordeve, këto i gjeni në venedimet e qeverisë sonë, e jo Serbinë e raportet me të”

“Unë e marrë detyrën që ma ka dhënë populli i Kosovës e jo që ma ka dhënë dikush tjetër, qeveria i përgjigjet këtij populli prej të cilit buron e jo dikujt tjetër. Kur unë po them se nuk është çasje e mirë o krejt o hiq, ose tash o kurrë, po them se plani nënkutpon qe kemi qëllime e parime”.

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Publiée par GazetaBlic sur Lundi 2 mars 2020

Fatmir Limaj i drejtohet Albin Kurtit: Mos u anko se nuk je në opozitë. Hashimi, Hashimi…, qu merre dialogun

 

11/27/2020 23:36

Kurti: Ndryshimi për Podujevën vjen me Shpejtimin dhe VV-në