Lajme

Kurti bën homazhe në Prekaz: Kujtojmë me mall dhe krenari familjen Jashari

02/17/2020 09:43
nga:N.K

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë homazhe në Prekaz për nder të vjetorit të 12 të pavarësisë së Kosovës.

“Bashkë me kryetaren e Kuvendit, ministra dhe deputetë, erdhëm sot këtu në Prekaz, në këtë kryeqytetin e e kryengritjes e atdhedashurisë për liri e të qëndresës së popullit tonë për të kujtuar e nderuar familjen Jashari”.

“59 persona të cilët luftuan dhe u sakrifikuan në një ngjarje të jashtëzakonshme që sot njihet sikur Epopeja e UÇK-së. Në 12 – vjetorin e shpalljes së pavarësisë i kujtojmë me mall e me pikëllim por edhe me shumë krenari”.

01/15/2021 23:59

“Kurtin e Osmanin i ka bërë bashkë populli”