Lajme

Kurteshi, Hazirit: Kur jam marrë me politikë, ti ke qenë fëmijë

11/10/2017 22:26
nga:D.I

Sami Kurteshi, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Gjilanit, ka thënë se do të ndërtojë administratë të përgjegjshme dhe transparente, ndërsa ka akuzuar kundërkandidatin e tij, Lutfi Haziri, se mban në qeverisje njerëz që janë të akuzuar për vepra penale.

Ai ka qenë i ashpër në përgjigjen e tij për Hazirin, pasi i fundit e ka lidhur me eksponentë të caktuar politikë dhe i ka thënë se po e fsheh fytyrën prapa letrave që prezantonte në Magaznën Lokale të Klan Kosovës.

“Mirë është të mbulohet fytyra me letra, sepse unë kam fytyrë. Fytyrën e mbulojnë me letra ata që kanë. Ata që nuk kanë fytyrë, s’kanë çfarë të mbulojnë. Kur ti ke qenë fëmijë unë jam marrë me politikë. Kur të ka rritur babai yt unë jam marrë me politikë. Ai më ka njohur dhe ka qenë mik i imi”.

“Drejtori i Urbanizmit dhe ai i Prokurimit në Gjilan janë në punë, përkundër se ndaj të parit ka aktakuzë, dhe në mënyrë selektive mbahet në punë. Është shuar inspeksioni, që bën kontroll, sepse dikujt i konvenon që të kontrollojë krejt aspektet”.

10/22/2018 16:14

Mashtroi klientët se do t’i dërgon falas në Turqi, gjilanasi dënohet me dy vjet burg