Showtime

Kur Merita Spahiu ishte nuse

11/11/2017 12:44
nga:FL.B

Sot është vjehërr, madje shumë e dashur e e kujdesshme, por dikur edhe ajo ishte nuse.  Erdhi nga Prizreni për tu martuar në Podujevë.

Ylli i viteve 80-të u dashurua, fejua e martua me këngëtarin e pashëm Nysret Muçiqi. Ata përbënin një nga çiftet më të bukura të asaj kohe, edhe sot e kësaj dite duken mrekullueshëm.

Janë bërë gjyshër, por shkëlqejnë, si Merita ashtu edhe Nysreti. Ata janë mjaftë të pranishëm edhe në dasma e ahengje të ndryshme, ku gjithmonë shkojnë bashkë.

Merita edhe kur ishte nuse e re nuk vishej tamam si nuse, pasi ishte moderne dhe kohës, ani pse këndonte këngë popullore e shpesh edhe folklorike./Kosovarja

10/03/2018 18:54

Merita Spahiu na njofton me nënën e saj, ajo është një zonjë e vërtetë