Uncategorized

Kupa e Botës U20: Ukraina e mposht Amerikën – Uruguai e përfundon takimin bindshëm ndaj Norvegjisë

05/24/2019 22:32
nga:Ideal

Para pak çastesh kanë përfunduar dy takimet e parapara të zhvillohen sot në kuadër të Kupës së Botës U20.

Skuadra e Ukrainas arrit që me një fitore minimale 2:1 ta mposhtë Amerikën dhe kështu ta forcoi pozitën e saj në grupin D’, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq skuadra e Uruguait fitoi bindshëm ndaj Norvegjisë – ku arri të radhitet në vendin e dytë në grupin C’.

Më poshtë do t’ju paraqesim edhe radhitjen e të gjitha kombëtarëve të grupit D’ dhe C’:


/GazetaBlic/