Cool

Kujdes nga ky gjarpër i rrezikshëm

11/01/2017 20:04
nga:M H

Kopshtarët duhet të bëjnë kujdes nga një gjarpër i rrezikshëm që kamuflohet më së miri në gjethe.

Gjarpri ka ngjyrë jeshile dhe është e vështirë për t’u zbuluar në vende të gjelbëruara. Fotografitë e mëposhtme e tregojnë më së miri këtë rast. Këto foto janë publikuar në internet nga zbuluesit e gjarpërinjve, të cilët kanë shtruar pyetjen nëse mund ta dallojnë zvarranikun.

Gjarpri është identifikuar si tepër i rrezikshëm në një kopësht në Australi. Sipas ekspertëve, gjarpri i pemëve e fsheh kokën poshtë gjetheve. Zbuluesit e gjarpërinjve postojnë shpeshherë foto duke testuar njerëzit që të gjejnë se ku fshihen gjarpërinjtë. /tvklan.al

06/18/2018 13:43

Deputetët e PSD-së ka muaj që u ndan nga Vetëvendosje, por në rrjetet sociale ende figurojnë si të jenë pjesë e saj