Sporti

Kubo i shqetësuar për vëmendjen e madhe, ja deklarata e tij

07/21/2019 17:20
nga:Ideal

Takefusa Kubo debutoi jozyrtarisht me Real Madrid, në humbjen 3-1 nga Bayern Munich të shtunën në mbrëmje.

Transferi më i ri i Realit është talenti i shumë përfolur japonez, i cili me driblimet e tij dhe golat ka marr vëmendje të madhe tek populli i tij, përcjellë GazetaBlic.

Ja ponezi i ri po mjaft i shkathët foli pas ndeshjes së zhvilluar kundër Bayernit në kampionatin para-sezonal në vendlindjen e tij.

“Unë e di se çfarë po ndodh në vendin tim”, tha ai pas ndeshjes.

“Njerëzit janë pak… ka shumë vëmendje te unë, dhe kjo nuk më pëlqen”.

”Unë bëj të menduarit tim në fushë”, potencoi 18-vjeçari, i cili pati një paraqitje të mirë kundër ‘Bavarezëve’.

/GazetaBlic/