Lajme

Kryeziu: LDK dhe subjektet tjera mund të kenë opsione të ndryshme, por qytetarët duan Kurtin Kryeministër

01/22/2020 09:31
nga:B. D

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se partitë e tjera, përfshirë edhe vetë LDK mund të kenë opsione dhe matematika të ndryshme për formimin e qeverisë, por që ndryshe vendosën qytetarët më 6 tetor, shkruan GazetaBlic.

Kryeziu thotë se më 6 tetor qytetarët kanë treguar vetëm një opsion, për ndryshimin e vendit me liderin e VV-së, Albin Kurti, si kryeministër.

“LDK dhe subjektet tjera politike mund te kene opsione edhe matematika te ndryshme per formimin e qeverise, por votat e qytetareve kane treguar vetem nje opsion, ate te ndryshimit me Kurtin Kryeminister”, ka shkruar Kryeziu në Facebook.

LDK dhe subjektet tjera politike mund te kene opsione edhe matematika te ndryshme per formimin e qeverise, por votat e qytetareve kane treguar vetem nje opsion, ate te ndryshimit me Kurtin Kryeminister.

Publiée par Ismet Kryeziu sur Mercredi 22 janvier 2020

01/30/2020 19:48

“Nëse nuk merret vesh me LDK-në, Kurti të formojë qeverinë e pakicës”