Lajme

Kryetari i Gjilanit tregon se si u ndihmuan qytetarët pas vërshimeve në Gjilan

05/06/2018 18:04
nga:Gazeta Blic

I pari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka publikuar një fotografi në të cilën shihen pjesëtarë të Ekipit të Emergjencave duke ndihmuar në evakuimin e qytetarëve tek lumi “Baja” në Gjilan.

Haziri ka dhënë lëvdata për punën e Ekipit të Emergjencave për gjestin e bërë, pas reshjeve të mëdha të shiut që kapluan Kosovën.

“Ekipi i emergjencave të Gjilanit apo heronjtë e ditëve të sotme. Pamje gjatë evaukuimit të qytetarëve pas vërshimeve tek lumi “Baja” pasditën e të shtunës. Jam krenar me punën e tyre dhe i lumtur që po i ndihmojmë qytetarët në momentet më të rënda.

24 orë në shërbim të qytetarëve”, ka shkruar Haziri.

01/17/2019 18:28

Ndodhë edhe kjo në LDK: Pos Lutfi Hazirit, askush në këtë parti nuk e di nëse PDK i ka bërë ofertë për të hyrë në Qeveri