Kryetari Abdixhiku takohet me Zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Wieland

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë kanë mbajtur një takim virtual me Zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Wieland. z. Wieland e uroi kryetarin Abdixhiku për detyrën e re dhe konfirmoi gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit me LDK-në, si parti anëtare në Partitë Popullore Evropiane. Kryetari Abdixhiku e falënderoi z. Wieland për urimin … Continue reading Kryetari Abdixhiku takohet me Zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Wieland