Lajme

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit, vjen me deklarata ekskluzive sonte në “BlicInterview” nga ora 21:00

05/14/2019 19:20
nga:Gazeta Blic

Sonte në emisionin “BlicInterview me Astrit Gashin” i ftuar është Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi.

Me të do të bisedohet rreth asaj se a është gati të bankrotojë Vala dhe Telekomi i Kosovës?

-Çfarë po ndodhë me paralajmërimin dhe kontratën me Z-Mobile?

-Cili është plani i ‘Vala’ për situatën e tendosur në ndërmarrjen ku punojnë mbi 2.500 punëtorë?

-Sa janë humbjet dhe cili është bilanci bankar i gjigantit bankarë në rënie të telefonisë mobile?

-A i ka hequr duart politika nga “Vala” dhe cili është raporti me Qeverinë?

-Privatizim apo rimëkëmbje?

Këtë të premte, “BlicInterview me Astrit Gashin” ka të ftuar Bedri Istrefin, Kryeshefin e ri të Vala dhe Telekomit të Kosovës.

Në ora 21:00, në Klan Kosova dhe në GazetaBlic ndiqeni emisionin nga Astrit Gashi, BlicInterview.

 / © GazetaBlic /

 

02/17/2020 10:31

Istrefi për 12 vjetorin e Pavarësisë: Lavdi e nderim atyre që ranë për këtë ditë