Showtime

Kryeministri Haradinaj uron Ismail Kadarenë: Jemi me fat qe të kemi

01/28/2019 09:50
nga:N S

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare sot feston ditëlindjen, shkruan GazetaBlic.

Kadare, mbush 81 vjeç.

Kryeministri, Ramush Haradinaj i ka uruar ditëlindjen e tij me një urim të veçantë.

Në llogarinë e tij ‘Facebook‘, ai ka shkruar “Përmes veprës kulmore letrare, Ismail Kadare e universalizoi historinë shqiptare. Falë fuqisë së fjalës, shkrimtari ynë e bëri të njohur thelbin e të vërtetës dhe të drejtës së Kosovës. Ne shqiptarët jemi popull me fat që e kemi shkrimtarin e përmasave botërore, vlerë tonën identitare. Urime ditëlindja, të paçim dhe gjatë Ismail Kadare!.

Shikojeni postimin e Haradinajt:

/GazetaBlic/

Përmes veprës kulmore letrare, Ismail Kadare e universalizoi historinë shqiptare. Falë fuqisë së fjalës, shkrimtari ynë…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Dimanche 27 janvier 2019

01/01/2020 16:11

Thaçi takohet me Kadaren, e uron për titullin e lartë shtetëror që i dha Presidenti i Francës