Cult

Kreatorja e vipav shqiptare Vjosa Jusufi, “çmend” Japoninë me kreacionet e saj (FOTO)

09/04/2017 19:58
nga:Y.K

Vjosa Jusufi, është një ndër shembujt më të mirë të atyre që duan të realizojnë ëndrrat. Edhe pse jeton në Basel të Zvicës, është kreatorja e vetme shqiptare që e ka  brendin e saj ‘Vjosa Jusufi’  e të cilat kreacione gjenden në New York – SHBA në ateljen e ‘BB Couture’ , shkruan Gazeta Blic

Eh kur jemi tek kreacionet, kreacioni i kreatores dhe modeles me prejardhje nga Maqedonia, Vjosa Jusufi do të prezantohet këto ditë në billbordet e qyteteve të mëdha të Japonisë me protagonisten kryesore super modelen dhe aktoren e të gjitha kohërave Carmen Dell’ Orefice.

Super modelja dhe aktorja 85 vjeçare me famë botërore e njohur ndryshe në industrin e modës si modelja më e vjetër aktive deri në sezoninin Pranverë-Verë 2012. Ajo ishte pjesë e kopertinës së revistës prestigjioze ‘Vogue’ në moshën 15 vjeçare dhe vazhdoi me modelizëm deri më sot.

Kujtojmë që kreacionet e Vjosa Jusufit janë prezentuar nga disa prej vajzave më të njohura që ka bota shqiptar.. Eliza Dushku, Angela Martini, Agnesa Vuthaj Xhesika Berberi, Marina Vjollca Mirjeta Shala, Gona Dragusha të gjitha këto qenë pjesë e brendit “Vjosa Jusufi”./Gazetablic.com