Lajme

Krasniqi: Mjekët dhe infermierët meritojnë paga të dinjitetshme

09/22/2020 10:12
nga:Sh Xh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e vizitoi SHSKUK-në.

Ushtruesi i Detyrës së SHSKUK-së, Dr. Valbon Krasniqi tha se u angazhuan me qindra infermierë në klinikat për Covid.

Krasniqi tha se u menaxhua me sukses pandemia me Covid 19.

Ai tha se kishin në krah donatorët ndërkombëtar edhe ato vendor.

Pandemia vuri në pah nevojat e sistemit shëndetësorë sipas Krasniqit.

Krasniqi tha se mjekët dhe infermierët për punën që po e bëjnë meritojnë paga të dinjitetshme.

10/11/2020 15:31

Kryeministri Hoti, të hënën në interpelancë para deputetëve, ja për çka do të flasë