Lajme

Krasniqi-Konjufcës: Po t’themi ty dhe shefit tond, ngoni amerikanët

03/11/2020 21:54
nga:Norë Kelmendi

Po vazhdon pjesa e dytë e debatit në Kuvendin e Kosovës, në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për taksën dhe raportet me SHBA-në.

Përplasjet mes pozitës dhe opozitës vetëm sa janë duke e zgjatur debatin parlamentar.

Kësaj radhje Memli Krasniqi dhe ministri i jashtëm Glauk Konjufca, kanë ashpërsuar debatin mes tyre.

Krasniqi e sygjeroi Konjufcën siç thotë ai ti dëgjojnë amerikanët.

“Na po ju thojmë ty dhe shefit tond, ngoni amerikanët, se janë shpëtimtarë dhe partner strategjik të këtij shteti”, tha Krasniqi.

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme për marrëdhëniet Kosovë-ShBA

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 11 mars 2020

03/15/2020 16:25

Krasniqi, Apostolovës: A është vlerë e BE-së që ju përfaqësoni në Kosovë kalimi klandestin i buxhetit mbrapa shpinës së opozitës?