Lajme

KQZ: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve në Podujevë, ato mbahen me 15 mars

03/12/2020 15:29
nga:N.K

KQZ ka thënë se do të vazhdoj procesi zgjedhor dhe se zgjedh e jashtëzakonshme në Podujevë do të  mbahen ashtu siç janë planifikuar. Kjo do të ndodh përkundër situatët së jashtëzakonshme në vend pas marrjes së masave të Qeverisë për ndaljen e procesit mësimor dhe pezullimin e shumë aktiviteteve publike.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, në një konferencë për media.

Elezi tutje ka porositur subjektet politike që tu përmbahen rregullave të parapara nga insitucionet e vendit në lidhje me tubimet publike.

01/09/2021 12:16

​KQZ njofton se kur mund të fillojë aplikimi për t’u regjistruar si votues jashtë Kosovës