Sporti

Kosovës i shtohet edhe një medalje – Flaka Loxha e bronztë në Finlandë

09/12/2019 17:26
nga:Ideal

Flaka Loxha fiton medaljen e bronztë evropiane.

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian, që po mbahet në Vantaa të Finlandës, përcjellë GazetaBlic.

Loxha në luftën për të bronztën përmes repesazhit, mposhti rusen Vita Maidanik, kategoria -57 kg.

Në përgjithësi, Flaka shënoi katër fitore dhe një humbje.

/GazetaBlic/