Sporti

Kosovë – Maltë, formacionet zyrtare

10/11/2018 19:52
nga:Lorik J

Kombëtarja e Kosovës sot do të takohet me Maltën.

Kosova dhe Malta takohen sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 20:45, në kuadër të raundit të tretë të Ligës së Kombeve, shkruan GazetaBlic

Kombëtarja jonë aktualisht është në vendin e parë në grup me 4 pikë, kurse Malta numëron vetëm një pikë dhe llogaritet si ‘outsider’ i grupit.

Para startit të takimit janë bërë publike edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet e kombëtareve:

Kosova: Ujkani, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Shala, Kryeziu, Zhegrova, Valon Berisha, Zeneli, Muriqi.

Malta: pas pak

GazetaBlic do t’ju mbajë të informuar për çdo risi nga ky takim.