Lajme

Kosovari vret policin kufitar në Mal të Zi

12/15/2019 21:33
nga:B. D

Pjesëtari i Policisë Kufitare M.L. ka vdekur gjatë ditës së sotme në spital pasi u plagos rëndë me armë zjarri në qytetin Igalo në Mal të Zi.

Siç ka mësuar TVCG, të dyshuarit pasi u përpoqën të shpëtonin në kufi kishin sulmuar policinë, të dyshuarit u arrestuan në Sutorina.

Të shtënat kanë ndodhur rreth orës 14:45 pasdite. Policia ka njoftuar se M.L. është i plagosur rëndë ndërsa janë kapur tre persona që u gjetën në Sutorina pa identitet. Burime jozyrtare kanë bërë të ditur se janë dy burra dhe një grua që dyshohet se janë qytetarë të Kosovës.

M.L. u qëllua në një automjet policie ndërsa kapi personat e dyshuar pa dokumente. Mjekët në Spitalin Risan kaluan disa orë duke trajtuar policin e plagosur.

“Njëri nga personat e kontrolluar ka përdorur armën e zjarrit ndaj oficerit të policisë M.L., i cilin ka marrë plagë vdekjeprurës”, ka thënë policia gjatë ditës në një deklaratë.

Sulmuesit u arratisën pas të shtënave, por u gjetën në Sutorin Field dhe u arrestuan ndërsa po përpiqeshin të largoheshin nga Mali i Zi. Në një rast, njëri nga të arratisurit u plagos nga të shtënat, por ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Të shtënat gjithashtu rezultuan në një aksident trafiku, në të cilin u dëmtuan një automjet policor dhe një kamion i një kompanie të pastrimit. /Gazeta Sinjali/

01/05/2020 07:24

Merdare, gati 7 orë pritje për të dalë nga Kosova