Sporti

Kosova me simbolet e saja në Botërorin ‘Beograd 2021’

05/01/2020 21:27
nga:M K

Kosova do të marrë pjesë në kampionatin botëror të boksit, i cili do të mbahet vitin e ardhshëm në Serbi.

Pak ditë më parë, federata ndërkombëtare e boksit konfirmoi Beogradin si qytet organizator, përcjell GazetaBlic.

Ndërkaq sot, zëdhënësi i FBoxK (Federata e Boksit e Kosovës), Latif Demolli, deklaroi se Kosova do të jetë pjesëmarrëse në evropian, madje me të gjitha simbolet.

Ai ka shtuar faktin se kjo nuk do të jetë hera e parë, pasi edhe në të kaluarën, përfaqësuesja është paraqitur me simbolet e saj në vendet që nuk na kanë njohur, si Armeni, Kazakistan, Azerbajxhan e Gjeorgji.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

KOSOVA DO TE MARE PJESE NE KAMPIONATIN BOTEROR NE BEOGRAD-(SERBI) ME FLAMUR DHE HIMNAIBA shpalli Beogradin si një…

Publiée par Latif Lato Demolli sur Vendredi 1 mai 2020

/GazetaBlic/

01/19/2021 17:46

“Supermeni” i futbollit kosovar, brenda 24 orëve prezantohet te dy skuadra