Sporti

Kosova e jashtëzakonshme në çerekun e parë, pastër ndaj Luksemburgut

08/14/2019 20:49
nga:M K

I duhet një fitore me më shumë se tetë pikë, për ta mbajtur gjallë shpresën e një kualifikimi eventual.

Dhe, është në rrugën e duhur. Kosova po fiton pastër pas çerekut të parë ndaj shtetit nga Beneluksi, shkruan GazetaBlic.

10-të minutëshi i parë i kësaj sfide u mbyll me rezultat, 30-16.

Pra, 14-të pikë është epërsia e kombëtares tonë ndaj asaj të Luksemburgut, me shpresë se edhe në çerekun e dytë, “verdhë e kaltërit” do të luajnë me avazin e njëjtë.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

08/02/2020 16:56

Albin Kurti pjesë e Symi Symposium me temën “Pendemia: Bota aps COVID-19”