Konjufca tregon se çka kishte thënë Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani nëse nuk do të formohej qeveria

Ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca, në T7, ka dhënë detaje të pathëna më parë rreth negociatave me LDK’në. Konjufca ka treguar se dy zyrtarët e lartë të LDK’së, Vjosa Osmani dhe Lutfi Haziri, i kanë premtuar Albin Kurtit se nëse nuk arrihet marrëveshja mes dy partive, LDK’ja nuk i përgjigjet ftesës së Thacit për të … Continue reading Konjufca tregon se çka kishte thënë Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani nëse nuk do të formohej qeveria