Lajme

Konjufca kërkoi shkarkimin edhe të kësaj ish-ministreje

03/03/2020 14:25
nga:Norë Kelmendi

Gjatë ditës së sotme, Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka kërkuar që të lirohen nga detyra shtatë ambasadorë të Kosovës, në mesin e tyre edhe ambasadorja në SHBA, Vlora Çitaku, shkruan Gazeta Blic.

Në mesin e kësaj kërkeseje, figuron edhe emri I ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Mimomza Ahmetaj.

Ahmetaj ka shërbyer si minister e Integrimit Evropian për pak kohë që nga 14 shkurti i 2017-tës.

Më 2018 ajo u emërua si Ambasadore në Konsullën e Përgjithshme në Strasburg

05/28/2020 22:13

Konjufca: Po presim edhe mendimin e Komisionit të Venecias për dekretin e presidentit