Lajme

Konjufca i dorëzon mandatin Vjosa Osmanit

02/03/2020 19:50
nga:Norë Kelmendi

Glauk Konjufca i ka dorëzuar detyrën e kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmanit.

“Vjosa Osmani solli një diskurs të ri në shoqërinë tonë dhe aq më tepër që në krye të Kuvendit më në fund e kemi një grua për të cilën nuk kam dyshim se do ta kryejë këtë detyrë me nder dhe do ta fuqizojë rolin e Kuvendit”, tha Konjufca.

“Urime dhe të priftë e mbara”, përfundoi ai.

Nga ana tjetër Osmani tha se do të punojë për të bërë krenarë qytetarët e Kosovës.

05/19/2020 16:25

Konjufca kërkon heqjen e liberalizimit të vizave për Kosovën!