Sporti

Konflikti Benzema – Vinicius, vjen komenti nga trajneri Zidane

10/30/2020 14:44
nga:Mergim Rreci

Duke folur në konferencën e tij për shtyp përpara ndeshjes së kampionatit të Real Madrid në shtëpi me Huesca të shtunën, trajneri kryesor Zinedine Zidane diskutoi disa tema, duke përfshirë komentet e fundit të Karim Benzema në lidhje me Vinicius Jr.

“Shumë gjëra thuhen në fushë dhe qëndron atje. Ne kemi nevojë për energjinë tonë për gjëra të tjera. Ata kanë folur. Është e përsosur. Nuk ka asnjë problem, përkundrazi. Ata janë stërvitur mirë, gjithçka është pastruar” tha Zidane, përcjell GazetaBlic.

“Ai është këtu, është i ri, ka një të tashme dhe një të ardhme në Real Madrid. Ai punon dhe është gjithashtu një djalë që dëshiron të mësojë, të përmirësohet, dhe kjo është mirë për një trajner dhe një ekip”.

“Nuk mendoj se do ta dëmtojë imazhin e tij. Ka shumë kamera sot, më shumë se më parë, por gjithçka qëndron në fushë. Gjithmonë ka ndodhur. E bëra kur isha edhe unë lojtar dhe të tjerët gjithashtu më kritikuan”.

“Ne e njohim lojtarin dhe personin që ai është. Ai mund të luajë kudo, energjia e tij është shumë e mirë. Ne kemi vështirësi për momentin në anën e djathtë dhe ai ka bërë fenomenalisht mirë kundër Barcelonës, dhe ditën tjetër në Ligën e Kampionëve. Energjia e tij është gjithmonë pozitive” përfundoi me komentin e tij Zidane.

/GazetaBlic/