Sporti

Konfirmohet: Guardiola arrin marrëveshje me futbollistin e Barcelonës (FOTO)

07/04/2017 15:51
nga:Gazeta Blic

Pep Guardiola ka konfirmuar se Manchester City ka arritur një marrëveshje me adoleshentin e shumëvlerësuar të Barcelonës, Eric Garcia.

“Kam raporte të mira me të”, ka zbuluar trajneri i Cityt, Guardiola. “Nuk kam qenë me fat mjaftueshëm për të parë atë duke luajtur, por kanë fjalë të mëdha për të dhe ne kemi shans për të nënshkruar me të”.

“Ai dëshironte që të marr këtë hap në karrierën e tij dhe ne i kemi dhënë mundësinë për bërë”.

‘Diario Sport’ raporton që një tarifë prej 1.7 milionë euro është shtruar për reprezentuesin e Spanjës U17.

06/19/2018 09:15

City afër Jorginho