Sporti

Konferenca e Kosovës ndalet saktë me sekonda nga menaxheri Bajram Shala – Nuk u japin përgjigje gazetarit të SuperSportit

10/13/2020 17:01
nga:M K

Konferenca e Kosov╒s është ndalur saktë me sekonda.

Pikërisht kur po bëheshin 30 minuta nga konferenca, diskutimi që vazhdoi mes gazetarit Arlind Sadiku e menaxherit të kombëtares Bajram Shala, ky i fundit vendosi ta ndërprerjë konferencën, përcjell GazetaBlic.

Kjo për shkak se Sadiku e pyeti selektorin Challandes lidhur me foton e shumëpërfolur të portierit Muric, ndërsa fjalën e mori Shala, që tha se ajo ishte aty vetëm për t’u fotografuar.

Kur Sadiku i tha se ajo kishte mundur që ta sjellte virusin aty, Shala i tha:

“A dëshiron të diskutosh apo të bësh pyetje”, dhe në ato momente konfirmon ndërprerjen e konferencës.

/GazetaBlic/

11/13/2020 18:19

Challandes pozitiv edhe në testin e dytë, tregon si po e përjeton koronavirusin