Lajme

Komuna e Prishtinës organizon pritjen e Vitit të Ri në sheshin ‘Zahir Pajaziti’

12/31/2017 18:44
nga:Gazeta Blic

Komuna e Prishtinës me rastin e ndërrimit të viteve sot në sheshin “Zahir Pajaziti” do të organizojë pritjen e Vitit të Ri.

Në këtë eviniment do të ketë edhe muzikë që fillon nga ora 21:00, ku në vijim do të bëhen të ditur edhe artistët, po ashtu në këto momente festive do të ketë pije, ushqim si dhe fishekzjarre.

Me këtë rast, i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ftuar qytetarët përmes një shkrimi në Facebook që Vitin e Ri ta presin në shesh.

“#PriteNshesh me shoqni, pije, ushqim, fishekzjarre edhe 4 super bendet tona, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

05/12/2020 11:14

Alarmon Komuna e Prishtinës: Ka rritje të rasteve me COVID – 19, keni kujdes