Sporti

Kolumbia, kundërshtari i Messit dhe Argjentinës në ndeshjen e parë në “Copa America”

06/15/2019 22:25
nga:M K

Pas Brazilit, radha për ndeshjen e parë në “Copa America 2019” është për Argjentinën.

Lionel Messi, suksesi i të cilit mund të luajë rol të madh për fituesin e “Topit të Artë”, sonte me fillim nga ora 00:00 të datës 16 Qershor, me kohën tonë lokale, do ta ketë testin e parë serioz, shkruan GazetaBlic.

Në anën tjetër do të jetë Kolumbia e James Rodrgiuez, e cila do të mundohet me çdo kusht që ta fillojë aventurën në këtë kompeticion me rezultat pozitiv.

Pas pritet të dalin edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

12/19/2019 15:33

Ndërhyrje brutale, më pas fillon rrahja e vitit në futboll – Skena “horror” në Argjentinë