BLIC.TV

Koalicioni me LDK-në, “Rugovizmi” i Agim Veliut dhe kthimi i “tokës së humbur” me Malin e Zi?- Bulliqi flet në Blic Interview

01/17/2020 19:55
nga:A. R.

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, flet sonte në Blic Interview, duke filluar nga ora 22:00.

Ish njëri ndër themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, tregon pse u largua nga partia që dikur udhëhiqej nga Dr.Ibrahim Rugova dhe si u fut në partinë e Kurtit.

A po e mbronë Agim Veliu, frymën rugoviane, me deklarata kundër koalicionit me Vetëvendosjen?

Bulliqi tregon se a më e rëndësishme për Veliun është “Rugovizmi” a “grupet e interesit” të tij?!

Pse sipas Bulliqit, ndodhi ndarja e tij me bashkëpunëtorin e ngushtë të dikurshëm të tij, Agim Veliun?!

A beson Bulliqi që do të ketë koalicion Vetëvendosje-LDK dhe cila është ajo mënyrë?!

Si është dashur që sipas Bulliqit, të bëhej marrëveshja për koalicion mes LVV-së dhe LDK-së?

A kanë frikë VV dhe LDK për të bërë koalicion dhe pse?!

Kush është fajtorë që ende Kosova nuk ka qeveri?

Si e komenton Bulliqi deklaratën e Isa Mustafës që letrën e Kurtit e quajti si jozyrtare?!

Pse ndërrimi i Kryetarit të Kuvendit nuk është opsion për VV-në?!

Çka po e pengon LDK-në për të arritur marrëveshje me partinë e Kurtit?

A do të kthej Qeveria Kurti, hektarët e humbur të demarkacionit me Malin e Zi?!

Për këto dhe shumë çështje të tjera, sonte me fillim nga ora 22:00, ndiqeni intervistën me deputetin e VV-së, Shpejtim Bulliqi.

Intervista transmetohet në Klan Kosova dhe LIVE në Gazeta Blic Facebook.

Emisioni i plotë: