Sporti

Klubi i njohur italian shkarkon trajnerin

12/06/2018 21:32
nga:Lorik J

Ivan Juric është shkarkuar nga posti i trajnerit të Genoas pas një humbje turpëruese kundër Entella në penallti në Coppa Italia.

Ndeshja Genoa – Entella përfundoi me rezultatin 3-3, ndërsa pas penalltive, Entella u kualifikua në 1/16 e finaes, pas fitores 6-7, shkruan GazetaBlic.

Koha e Juricit me klubin tashmë ka marrë fund dhe së shpejti do të bëhet zyrtare, sipas Gianlucia Di Marzios.

Zëvendësimi i tij si trajner do të jetë Cesare Prandelli.

Genoa do të kërkojë siguri për sezonin, pasi aktualisht ndodhen në pozitë të rrezikshme.

Ekipi i Serie A aktualisht ndodhet katër pikë para zonës së kuq dhe Prandelli do të kërkojë këndelljen e klubit.

/GazetaBlic/