Sporti

Klasi i vërtetë i Bernard Berishës

09/07/2019 19:36
nga:M K

Edhe pse nuk u aktivizua fare, ai në momentin kur Challandes e ftoi zëvendësimin e fundit, doli nga pankina dhe u drejtua tifozëve me duar duke kërkuar ta ndezin atmosferën.

Por, ai nuk u dëshpërua fare.

Berisha edhe në të kaluarën ka qenë figurë kyçe e kombëtares, sidomos brenda zheveshtoreve, derisa çdo ditë e më shumë vërehet fakti se ai e dashuron me zemër këtë kombëtare, edhe kur nuk luan, përcjellë GazetaBlic.

Gjithsesi, me gjasë ndaj Anglisë do të ketë minuta të siguruara.

Kujtojmë se Kosova, pas fitores ndaj Çekisë kryeson grupin A, kurse takimi i rradhës është ai me Anglinë në “St.Marys Stadium”.

Më poshtë ndërkaq, mund ta shihni renditjen tabelare të grupit në të cilin bën pjesë edhe kombëtarja jonë.

Kjo është renditja tabelare në grupin A pas ndeshjes ‘Kosovë – Çeki’

/GazetaBlic/

09/23/2020 09:27

Bernard Berisha në formacionin e javës në Rusi