Sporti

Kjo është skuadra e cila ka mbledhur mese shumti pikë në grupet e Champions League

12/07/2017 12:30
nga:M H

Mbrëmë kanë përfunduar ndeshjet e të gjitha tetë grupeve në Ligën e Kampionëve

Nga këto tetë grupe janë kualifikuar për fazën tjetër 16 skuadra, shkruan Gazeta Blic

Skuadrat angleze. Liverpool, Manchester United, Chelsea, Manchester United dhe Totenham Hotspur, tri skuadrat spanjolle, Real Madrid, Barcelona dhe Sevila, dy skuadrat italiane, Roma dhe Juventus, skuadra gjermane Bayern Munich, skuadra franceze PSG, skuadra turke, Besiktas ajo portugeze Porto, kampioni i Zvicrës, Baseli dhe kampioni i Ukrainës, Shakhtar, pra këto janë gjitha skuadrat e kualifikuara

Në grupet e këtij edicioni skuadra angleze Tottenham Hotspur është ajo e cila ka mbledhur mese shumti pikë, skuadra e drejtuar nga Pochetino ka grumbulluar 16 pikë, pas saj vijnë Bayern Muncich, Psg dhe Barcelona me nga 15 pikë @Gazeta Blic 

06/27/2018 16:54

Historike: UEFA organizon Champions Leaguen në Kosovë