Sporti

Kjo është renditja tabelare në Superligë pas ndeshjeve të sotme

11/09/2019 16:14
nga:M K

Prishtina ka shënuar fitore të madhe në kuadër të xhiros së 14’të, duke mposhtur Llapin si mysafir me rezultat 1-4.

Kjo fitore i kthen “bardhë e kaltërit” në luftë për titull, derisa Llapi mbetet prapa, shkruan GazetaBlic.

Në anën tjetër, Feronikeli dhe Drita kanë ndarë pikë, pasi luajtën baras 0-0.

Renditja tabelare ka pësuar ndryshime, ndërsa nesër zhvillohen tri ndeshje të tjera.

/GazetaBlic/

01/11/2020 12:51

Sot fillon stinori pranveror në elitën e basketbollit kosovar, nesër derbi i xhiros