Sporti

Kjo është renditja tabelare në Superligë pas dy xhirove të zhvilluara

09/23/2020 18:27
nga:Lorik J

Me ndeshjet e sotme, është mbyllur edhe zyrtarisht xhiroja e dytë e stinorit të ri të Superligës së Kosovës në futboll.

Në kuadër të ditës së sotme, u zhvilluan dy takime mjaft interesante, Ballkani – Feronikeli dhe Llapi – Gjilani, shkruan GazetaBlic Sport.

Ballkani fitoi kryendeshjen e kësaj xhiro ndaj Feronikelit me rezultatin 3:2, ndërsa Llapi u mposht nga Gjilani (0:1) në Podujevë.

Në ditën e djeshme, Arbëria e ndali Prishtinën (1:1), kurse Drenica fitoi ndaj Besës (2:2). Takimi Drita-Trepça 89′ nuk u zhvillua për shkak se Drita do të luajë në Europa League.

Ja renditja tabelare pas dy xhirove:

*Drita nuk ka luajtuar asnjë ndeshjes

*Llapi dhe Trepça 89′ nga një ndeshje më pak…