Sporti

Kjo është renditja tabelare në grupin A pas fitores së Kosovës

06/10/2019 23:58
nga:M K

Kosova ka shënuar fitoren e parë historike në kuadër të kualifikimeve të rregullta.

Djelmoshat e Challandes mposhtën Bullgarinë në Sofje me rezultat 2-3, për të bërë kështu një hap të madh drejt kualifikimit në EURO2020, shkruan GazetaBlic.

Si duket, përfundimisht Kosova e Çekia do të luajnë për pozitën e dytë, pasi çekët sot mposhtë bindshëm Malin e Zi me rezultat 3-0, për të qëndruar momentalisht pas Anglisë, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar sesa ne.

Mali i Zi dhe Bullgaria poashtu kanë nga një ndeshje më shumë të zhvilluar, por kanë nga tre pikë më pak, që do të jenë të rëndësishme sa i përket vazove në kompeticionet e ardhshme evropiane, pra nëse e mbyllim kampanjën në vendin e tretë.

/GazetaBlic/

09/17/2019 00:51

Pacolli e krahason Enver Hoxhajn me Ivica Daçiqin