Sporti

Kjo është nota fantastike për Griezmann, pasi shënoi dy gola në finale

05/16/2018 22:50
nga:Y.K

Skuadra e njohur spanjolle Atletico Madrid, ka arritur të fitoi trofeun e Europa League, pasi ka mposhtur në Lyon, të Francës, skuadrën e njohur Olimpique Marseille.

Skuadra e trajnerit Diego Simeone, ka fituar me rezultat 3-0 me dy gola të Antionio Griezamann, dhe një gol  e ka shënuar kapiteni i kësaj skuadre Gabi në minutën e 89, të takimit, shkruan Gazeta Blic

Pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e lojtarëve, e ku më i miri po del të këtë qenë top sulmuesi franceze Griezamann, i cili realizoi dy herë përballë portierit francez Mandanda.

Më poshtë mund t`i shikoni notat e të gjithë lojtarëve të kësaj sfide./Gazeta Blic

01/22/2019 09:12

Juristja shqiptare që po i ‘çmend’ të gjithë me format e saj të përsosura!