Sporti

Kjo është kërkesa e Ronaldos për të qëndruar te Reali (FOTO)

06/18/2017 15:01
nga:Gazeta Blic

Cristiano Ronaldo i ka vënë një kusht Real Madridit, nëse dëshirojnë që ai të qëndrojë në Santiago Bernabeu.

Mediat spanjolle dhe portugeze kanë njoftuar se Cristiano Roanldo dëshiron që gjatë kësaj vere të largohet nga Real Madrid.

Arsye për këtë është akuza se ai ka fshehur 14 milionë euro nga tatimi.

Sipas Daly Mirror, Ronaldo i ka vënë kusht Real Madridit që të paguajë 14.7 milionë euro që akuzohet, nëse duan që ai të qëndrojë.

Klauzola e largimit e Ronaldos është 1 miliard euro, por mund të shitet për 200 milionë euro.

Për shërbimet e tij po interesohen Manchester United, City, PSG dhe disa skuadra kineze.

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier