Lajme

Kjo është kërkesa e kryeministrit Mustafa për Blerand Stavilecin

07/17/2017 10:33
nga:M H

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur një mbledhje.

Gjatë kësaj mbledhje kryeministri në detyrë Isa Mustafa, duke shfrytëzuar piken 17 të rendit të ditës  ka hapur  diskutim rreth procesit gjyqësor të PTK e cila është paditur nga AXOS, për çka kërkoj nga Ministri Blerand Stavileci një raport.

Ministri Stavileci  ka njoftuar kryeministrin Mustafa se brenda ditës do të ia përcjellë një raport të detajuar lidhur me atë çfarë ka bërë qeveria e Kosovës në këtë proces gjyqësor deri me tani si dhe cilat janë hapat tjerë që do të mirren./GazetaBlic.com/

06/19/2018 10:49

Në 7 vjetorin e vdekjes, Mustafa përkujton Nekibe Kelmendin