Sporti

Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale

07/11/2018 23:07
nga:Y.K

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës.

Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç. Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

02/23/2019 01:08

Vjen reagimi nga Federata Aeronautike e Kosovës: Kaq u paguam për ditën e pavarësisë