Lajme

Kjo është deklarata e Albulena Haxhiut dhe Haki Abazit pas mbledhjes së Vetëvendosjes!

12/25/2019 15:36
nga:Gazeta Blic

Kjo është deklarata e Albulena Haxhiut dhe Haki Abazit pas mbledhjes së Vetëvendosjes!

Pas përfundimit të mbledhjes së Lëvizjes Vetëvendosje, ku temë kryesore ka qenë koalicioni me LDK-në, shumë shkurt ka folur deputetja Albulena Haxhiu.

Ajo ka thënë se për detaje do të flas Albin Kurti.

“Shumë shpejt për detaje do të flas kryetari i partisë”, tha ajo pas mbledhjes, raporton gazeta Blic.

I shkurtër ka qenë edhe deputeti Haki Abazi.

“Nuk kam koment. Po nuk është që kemi biseduar dicka”, tha ai, kur u pyet nga gazetarët se çka kanë biseduar në këtë mbledhje.

Pak minuta më parë, deputetja Albërie Nagavci dha një deklaratë interesante.

Ndiqeni shënimin e saj në link:

06/09/2020 09:42

Haxhiu: Çfarë i duhet Thaçit gjendja e jashtëzakonshme tash, kur kontrollin e ka mbi pushtetin ekzekutiv?