Lajme

Kinë: Përfundon ndërtimi i spitalit që u nis para 48 orësh

01/28/2020 18:50
nga:B. D

Është hapur sot në Kinë spitali i veçantë për trajtimin e pacientëve me koronavirus.

Stafe punëtorësh nga kompani të ndryshme dhe vullnetarë nga Vuhani, kanë punuar vullnetarisht për ndërtimin e këtij spitali, që është përfunduar brenda 48 orësh, shkruan dailymail.

Spitali do t’i ketë 1,000 shtretër.

Dailymail shkruan se me të përfunduar ndërtimi i spitalit, pacientët kanë nisur të akomodohen menjëherë.

06/10/2020 22:24

Njihuni me “urën në qiell” në Kinë, shtrihet në tetë ndërtesa